Wiele osób określa MMA jako sport bez zasad, w którym dopuszcza się wszelkie chwyty, a zawodników nic nie ogranicza. Prawda wygląda jednak zdecydowanie inaczej. Mieszane sztuki faktycznie pozwalają na dość dużą swobodę ruchów, ale z drugiej strony regulowany jest poprzez szereg zasad, które muszą być respektowane przez zawodników. MMA w praktyce to niezwykle precyzyjnie ułożona taktyka, która ma prowadzić do ciosu, dźwigni czy też nokautu, który pozwolą wygrać walkę. W MMA pracuje całe ciało, a najważniejsze staje się wykorzystanie ruchów rąk i nóg i technik pochodzących z różnych sztuk walki w taki sposób, by przeciwnika położyć na łopatki.

Mieszane sztuki walki należą do sportów dość brutalnych, w których zawodnicy mają do dyspozycji spory wachlarz chwytów. Oczywiście niektóre ciosy czy zachowania są niedopuszczalne, a najważniejsze jest zmierzenie się z przeciwnikiem i wygrana lepszego zawodnika. W tym aspekcie liczy się siła i technika, ale również niezwykle ważna jest pomysłowość i zwinność.

Rękawice MMA

Specyfika MMA oraz nastawienie na techniczne umiejętności sprawia, że niezwykle ważne staje się odpowiednie dopasowanie akcesoriów oraz odzieży na trening. Powinny zapewnić nie tylko świetny wygląd czy wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Poza ochraniaczami, taśmami jednym z najważniejszych elementów będą rękawice MMA. W tym wypadku istotny będzie wybór odpowiedniego modelu oraz dopasowanie do rozmiaru dłoni czy też specyfiki treningu. Poza tym do wyboru będziemy mieć modele z różnych tworzyw oraz o odmiennej budowie.

Przejdź do kategorii Rękawice MMA

Rękawice do MMA można podzielić ze względu na przeznaczenie na kilka typów: treningowe, sparringowe czy też rękawice do walki. Jeden z tych rodzajów – tak zwane sparringowe takie jak ten model Dragon Sports Rękawice MMA Glory idealnie sprawdzają się w trakcie sparingów. Te lekkie produkty pozwalają na kontakt w każdej płaszczyźnie, a doskonała ochrona nadgarstków oraz dłoni nie przeszkadza w chwytaniu, stosowaniu dźwigni czy też mocnego chwytu podczas duszenia. Bardziej zabudowane rękawice Dragon Sports Gym PRO są bezpieczniejsze, gdyż absorbują siłę uderzenia. Konstrukcja drugiego typu - rękawic do walki - pozwala wykorzystać siłę ciosu. Dlatego właśnie zdecydowanie lepiej sprawdzają się w czasie rywalizacji niż przy ćwiczeniach z workiem.

Najrozsądniej jest więc zainwestować w kilka par rękawic MMA dedykowanych różnym treningom i celom.

Rękawice MMA Dragon Sports Glory Dragon Sports rękawice MMA Gym Pro

Jakie rękawice MMA dla początkujących?

Największe dylematy z wyborem odpowiedniego sprzętu do treningu mają zawodnicy początkujący. Trenerzy zalecają, by przygodę ze sportami walki zaczynać z rękawicami żelowymi Dragon Sports Rękawice Chwytne MMA Grappling (żelowe). Przede wszystkim takie rozwiązanie będzie rewelacyjnie chronić dłonie. Rękawice na trening sprawdzą się zarówno podczas doskonalenia uderzeń w walce na różnych płaszczyznach, jak i w ćwiczeniach z różnego rodzaju workami czy tarczami. Ich uniwersalność pozwala na dopasowanie do wielu aktywności i z drugie strony dzięki profesjonalnej ochronie minimalizują ryzyko kontuzji.

Dragon Sports rękawice MMA żelowe

Rękawice MMA skóra naturalna

Zapewnienie ochrony dłoni, jak i profesjonalnego treningu to najważniejsze argumenty, jakie towarzyszą przy wyborze sprzętu. Dopasowane do wielkości dłoni rękawice do sportów walki pozwalają na niezwykle precyzyjne ciosy, umożliwiają chwytliwość, a z drugiej strony chronią nadgarstek oraz podatne na otarcia palce. Poza różnymi fasonami oraz użyciem pianek, wkładek żelowych i dedykowanych wypełnień niezwykle istotny elementem będzie wykorzystywana powłoka zewnętrza. Rękawice MMA ze skóry naturalnej takie jak model https://mmatown.pl/rekawice-mma/353-dragon-sports-rekawice-mma-expro-skora.html to doskonałej jakości rozwiązane, które jest dedykowane osobom, które poważnie myślą o treningach. Naturalny materiał charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością oraz elastycznością. Poza tym skórzane rękawice na trening są odporne na pęknięcia i zapewniają odpowiednią wentylację dłoni.

Dragon Sports rękawice MMA Expro skórzane